Компанія Renault з гордістю оголошує переможців конкурсу «Ваші ідеї - ваші ініціативи» 2015-2016 рр. Цього року у конкурсі взяли участь 2 417 учнів з 13 країн по всьому світу. Своїми творчими та натхненними проектами вони привертали увагу співвітчизників до безпеки дорожнього руху.

Вдумлива, самовіддана та наполеглива праця і почуття гумору молоді слугували поширенню інформації серед учнів, родичів та співгромадян і забезпеченню безпеки на дорогах. Ми вдячні кожній із 85 шкіл-учасниць конкурсу, і хочемо привітати всіх учнів, які долучились до проекту; їх зусилля сприяли більш відповідальній поведінці учасників дорожнього руху і порятунку багатьох життів.

За результатами конкурсу було обрано троє переможців, ще одна школа нагороджена особливою відзнакою. Вони отримають нагороду у розмірі 900 євро на розробку нових шкільних проектів. Сім шкіл-фіналістів отримають нагороду у розмірі 200 євро. 

Переможцями стали: Fudan International School (Китай), The Clermont School (Колумбія) і Fatih Ataturk Anatolian High School (Туреччина). Особливою відзнакою нагороджено школу Gimnasio los Caobos (Колумбія).

Школа Fudan International School бере участь у конкурсі в друге. Команда «Лицарі дороги» (The Road Knights) розробила проект з підвищення обізнаності населення щодо «проблеми дверцят». Річ у тім, що коли пасажири відкривають дверцята автомобіля, не оглядаючись, вони можуть випадково вдарити і травмувати велосипедиста. Для поширення інформації учні поєднали два підходи. По-перше, вони опублікували у WeChat, найпопулярнішій соціальній платформі Китаю, 18 тематичних статей та розробили онлайн гру про відкривання дверцят авто. По-друге, розгорнули кампанію в громадських місцях. Аби залучити людей до проекту, вони ходили одягненими у костюми відомих персонажів з QR-кодом своєї сторінки на WeChat. Команда створила слогани із закликом обертатись перед відкриванням дверцят автомобіля і отримала дозвіл громадської транспортної служби на розміщення їх на автобусах в районі Цинпу, Шанхай.

Команда з 29 найактивніших одинадцятикласників школи The Clermont School почала із проблемного запитання «Чому всі повинні знати, як поводитись на дорогах в Боготі?» Відповідь — тому що ми цінуємо життя і маємо зменшити кількість нещасних випадків, причиною яких є недостатня інформованість. Тому учні вирішили провести одноденний шкільний захід «Рух з Ingenio» (Mobility with Ingenio), який відбувся 12 лютого 2016 року. Вони розробили дванадцять видів творчої діяльності для учнів початкових і середніх класів, серед яких: театральні вистави, супергерої на дорозі, паради автомобілів, зебра заради життя, велосипедні прогулянки, будівництво візків з перероблених матеріалів, інтерактивні ігри, а також чотири тематичні зупинки з різноманітними завданнями. До організації заходу вдалось долучити щонайменше 500 сімей. Батьки активно допомагали дітям у підготовці матеріалів. В рамках проекту в навчальну програму було включено вивчення правил поведінки на дорозі, що дало учням уявлення про транспорт та безпеку дорожнього руху.

Учні школи Fatih Ataturk Anatolian High School, усвідомлюючи транспортні проблеми Стамбула і переваги їзди на велосипеді, спроектували безпечну велосипедну доріжку, що поєднала 29 середніх шкіл історичного півострова. Доріжка загальною довжиною 50 кілометрів могла б співіснувати з існуючою системою громадського транспорту. Вони надіслали свій проект Транспортному координаційному центру і муніципалітету Історичного півострова, а також різноманітним урядовими і неурядовими організаціями, і отримали позитивні відгуки. Для отримання громадської підтримки і популяризації велосипедного транспорту вони розгорнули кампанію на сайті change.org і зібрали там 3 500 підписів, розробили та розповсюдили по школах тематичні плакати, створили канал на YouTube (Bisiklet Yolu Projesi) та блог проекту. Про них розповідали в новинах на каналі CNN Türk та у газеті Akşam.

 Особливою відзнакою нагороджено колумбійську школу Gimnasio Los Caobos та її проект «Віртуальна гра з вивчення безпеки дорожнього руху для дітей з синдромом Дауна» (Road Safety Education Virtual Game for kids with Down syndrome). Взятись за цей проект учні вирішили не тільки тому, що в однієї з учасниць команди є сестра з синдромом Дауна, а й тому, що, як з'ясувалося, саме дорожньо-транспортні пригоди є основною причиною смерті дітей віком від 5 до 14 років. Шукаючи інформацію про когнітивні та емоційні особливості дітей з синдромом Дауна та їх специфічні потреби у навчанні, команда звернулась за допомогою до психологів та колумбійської Спільноти з підтримки людей з синдромом Дауна. Вони вирішили створити онлайн-платформу з інтерактивними навчальними іграми, так званими «Serious Games», для розвитку і закріплення відповідних навичок у дітей з синдромом Дауна віком від 6 до 12 років.

Перелік семи фіналістів:

Colégio Batista - Unidade Bauru (Бразилія)

Shanghai Shangde Experimental School (Китай)

Shaheed Rajpal DAV Public School (Індія)

Instituto Cumbres Mexico (Мексика)

Ліцей-інтернат № 2 (Росія)

ETS Mija Stanimirovic (Сербія)

IES Saulo Toron  (Іспанія)

Цього року 6 шкіл з України брали участь в конкурсі: Український гуманітарний ліцей (Київ), середня школа № 6 (Костопіль), середня школа № 91 (Харків), ліцей “Інтелект” (Київ), гімназія міжнародних відносин ім. Василя Стуса та гімназія “Євшан” (Львів), яка стала найкращою серед  українських шкіл в міжнародному рейтингу.

Ініціативна група гімназії “Євшан” (Львів) в якості репортерів опитала 300 осіб та визначила найвагоміші причини дорожньо-транспортних пригод: дитяча неуважність, ігнорування правил дорожнього руху та незадовільний стан доріг. Аби підвищити обізнаність та привчити до відповідальної поведінки на дорогах учні зосередили свою роботу на вихованні підлітків по темі безпеки дорожнього руху. Завдяки ініціативі учнів було:

·запрошено місцевих поліцейських до ліцею, які пояснили важливість відповідальної поведінки на дорогах;

·проведено конкурс малюнків для молодших учнів на тему майбутніх автомобілів;

·організовано флеш-моб в центрі міста та велопробіг;

·проведено дебати по темі дорожньо-транспортних пригод;

·під час уроків англійської мови діти малювали свій маршрут від будинку до школи, обговорювали найбільш безпечний спосіб дістатися до будинку і представили свої проекти однокласникам.

Долучайтесь до обговорень у Facebook спільноті «Ваші ідеї — ваші ініціативи».

Щиро дякуємо всім навчальним закладам та учням, які взяли участь у цьогорічному конкурсі.

До зустрічі у наступному році!