Renault та Thearsenale презентують AIR4

Літаючий шоу кар AIR 4 створений за мотивами культового Renault 4 на честь його 60-річного ювілею

На завершення урочистостей, присвячених 60-річчю моделі Renault 4, компанія разом з центром моушн-дизайну TheАrsenalе створили футуристичний шоукар, що втілює нову інтерпретацію культової моделі минулого.
{wording.youtubeCookieError}
У 2021 році виповнюється 60 років з появи Renault 4L: за 30 років було продано більше 8 мільйонів автомобілів в більш ніж 100 країнах світу. 4L - не просто автомобіль, а справжній символ епохи.

На честь його ювілею Renault протягом усього року проводить різні святкові заходи. І на завершення компанія разом з провідним центром дизайну TheArsenalе вирішила створити шоу кар, який пропонує футуристичну і неординарну інтерпретацію 4L.

Оригінальний Renault 4 був простим, економічним і універсальним автомобілем, який випускався з 1961 по 1992 рік. Колишній глава Renault Group П'єр Дрейфюс називав його символом епохи "синіх джинсів". Улюблена модель сімей, підприємців, поліції та поштової служби Франції. Крім того, кілька поколінь молодих автолюбителів вчилися водити за кермом саме Renault 4. Фахівці TheArsenale, підкорені його характеристиками, прийняли пропозицію Renault розробити нову інтерпретацію 4L, яка змогла б пересуватися непозначеними маршрутами над нашою головою.
AIR4 — «ЛІТАЮЧИЙ» RENAULT 4

AIR4 — «ЛІТАЮЧИЙ» RENAULT 4

Renault об'єдналася з центром TheArsenale в роботі над по-справжньому унікальним проектом, і результат вийшов безпрецедентним. AIR4 - це символ незалежності і свободи. В основі ідеї його створення лежить усвідомлення двох простих істин: дорожній трафік заважає комфортному життю, а над нашою головою немає ніяких перешкод. Тому AIR4 заявляє: небо - це альтернатива дорогам майбутнього.

 

Фахівці TheArsenalе запропонували для AIR 4 дизайн, який натхненний ретро-іконою, і при цьому має мало спільного з сучасними уявленнями про автомобільний дизайн. Шоукар повністю зроблений з карбону, зберігає звичні лінії і масу оригінального 4L, але пропонує нові динамічні характеристики. Жорсткість була повністю перероблена з урахуванням нової концепції: необхідно було забезпечити можливість застосування підйомної сили і горизонтальної тяги, що вимагало безлічі годин розрахунків і випробувань. Завдяки методам генеративного проектування з використанням штучного інтелекту інженери TheArsenale змогли проаналізувати терабайти даних в пошуках технічного втілення ідей дизайнерів ще до початку випробувань в реальних умовах.

 

«На завершення року урочистостей на честь 60-річчя 4L ми хотіли створити щось по-справжньому незвичайне. - зазначив Арно Беллоні, директор з маркетингу бренду Renault. - І нам у цьому дуже допомогли фахівці TheArsenale. Літаючий шоукар AIR4 - це небачений раніше концепт і натяк на те, як цей культовий автомобіль міг би виглядати ще через 60 років».

У AIR4 немає коліс. Замість них у шоукара чотири дволопатевих гвинта в кожному кутку кузова. Кабіна розташована в центрі рами; щоб мати до неї доступ, водієві потрібно підняти передню частину корпусу, стилізовану під Renault 4.

 

AIR 4 живиться від літій-полімерних акумуляторів ємністю 22 000 мА·год, що виробляють загальну потужність 90 000 мА·год. Максимальна горизонтальна швидкість автомобіля становить 26 м/с, нахил під час польоту дорівнює 45°, максимальний нахил – 70°. AIR4 здатний підніматися на висоту до 700 м, швидкість зльоту може досягати 14 м/с, але обмежується значенням в 4 м/с з міркувань безпеки, а швидкість посадки становить 3 м/с. Нарешті, змінна тяга AIR 4 дорівнює 380 кг, тобто 95 кг на кожен гвинт.

AIR 4 придуманий, сконструйований і зібраний у Франції, в самому центрі першого європейського технопарку в Софії-Антиполіс на Лазурному узбережжі.

«ДОРОГА В НЕБО» ВІД THEARSENALE

«ДОРОГА В НЕБО» ВІД THEARSENALE

У TheАrsenalе вважають, що знакові моделі в світі автомобілебудування непідвладні часу. AIR4 став першим продуктом підрозділу TheArsenale "ДОРОГА В НЕБО" (ROAD TO AIR), де вважають, що майбутня транспортна мережа переміститься в небо. AIR4 – творіння Патріса Меньяна, генерального директора і засновника TheArsenale. Він прагнув створити автомобіль нового типу, що викликає емоції, підкреслює унікальність бренду і приносить задоволення від експлуатації.

 

"Я присвятив життя сфері мобільності, і я постійно досліджую різноманітні аспекти руху. - каже Патріс. - Ми займаємося передовими дослідженнями вже 25 років і вважаємо, що культові моделі в автомобільному світі непідвладні часу – неважливо, їздять вони по землі або літають в повітрі. 60 років за кермом Renault 4 сиділи звичайні люди, які зробили цей автомобіль видатним. Він втілює дух пригод: простий, практичний, корисний, сучасний і не позбавлений чарівності ретро-стилю одночасно. Більшість водіїв кажуть, що з ним можна подорожувати як завгодно і жити пригодами. Це надихнуло мене і мою команду. AIR4 від TheArsenale - це одне з найбільших пригод за всю історію Renault 4».

СВІТОВА ПРЕМ'ЄРА

СВІТОВА ПРЕМ'ЄРА

26 листопада відбулася онлайн-презентація, а з наступного понеділка і до кінця року AIR4 можна побачити в живу в самому центрі Парижа в ательє Renault на Єлисейських полях разом з іншими історичними версіями Renault 4.

У 2022 році AIR 4 добереться до США, де буде виставлятися в Майамі і Нью-Йорку, а потім опиниться в Макао.

ПРО БРЕНД RENAULT

Renault є одним з найстаріших автовиробників Європи. Бренд став піонером в області електромобілів в Європі і завжди розробляв інноваційні автомобілі. З прийняттям стратегічного плану Renaulution компанія почала амбітну трансформацію, спрямовану на підвищення прибутковості і формування більш конкурентноздатної, збалансованої та електрифікованої продуктової лінійки. Компанія має намір об'єднати сучасні інновації в галузі технологій, енергетики та послуг мобільності в автомобільній галузі і не тільки.

 

ПРО КОМПАНІЮ THEARSENALE

TheArsenale - це куратор оригінальних проектів і роздрібне підприємство, яке пропонує найпередовіші технології та концепції на ринку рішень мобільності. Компанія у співпраці з партнерами розробляє найширший спектр продукції, починаючи від велосипедів і автомобілів, модного одягу і творів мистецтва в стилі «хайтек» і закінчуючи човнами-невидимками, літаками, військовими всюдиходами і персональними підводними човнами. Все це проектується і проводиться самостійно. У компанії є представництва в Парижі, Майамі і Макао.