Alpine зберегла п'яте місце у Кубку конструкторів за підсумками феєричного фіналу сезону

Команда Alpine F1 завершила сезон 2021 Чемпіонату світу FIA Формула-1 подвійним фінішем в очках. За результатами Гран-прі Абу-Дабі Фернандо Алонсо зайняв восьме місце, а Естебан Окон – дев'яте. Це означає, що команда зберігає п'яте місце у Кубку конструкторів зі 155 очками.

Alt Image C29

Alpine зберегла п'яте місце у Кубку конструкторів за підсумками феєричного фіналу сезону

Естебан та Фернандо добре стартували та утримували позиції на перших колах гонки. Оскільки попереду ситуація між головними суперниками чемпіонату загострювалася, Естебан і Фернандо зайняли дев'яте та одинадцяте місця у щільній групі машин, де кожен міг використати DRS.

Стартувавши на шинах Soft, Естебан першим здійснив піт-стоп і встановив Hard на 16 колі. Фернандо тримався на Hard до 36-го кола та змінив їх на Medium під час віртуальної машини безпеки.

Іспанець залишив бокси і посів восьме місце, на той час Естебан став десятим. Після кількох битв з Alpha Tauri та McLaren Фернандо опинився на дев'ятому місці, Естебан зберігав десяте. Потім обидва пілоти піднялися на одну позицію через схід Серхіо Переса.

Машина безпеки наприкінці додала безладу у перебіг гонки: спринт з одним колом до фінішу визначив остаточне становище на Чемпіонаті світу. Під феєрверк в Абу-Дабі Фернандо та Естебан перетнули фінішну межу восьмим та дев'ятим відповідно, що дозволило зберегти п'яту позицію у Кубку конструкторів.

Естебан Окон, стартував 9-м, фінішував 9-м:

Естебан Окон, стартував 19-м, фінішував 13-м:

«Вітаємо Макса [Ферстаппена] з перемогою у чемпіонаті. Це заслужено, оскільки він блискуче провів рік і, сподіваюся, одного разу ми зможемо з ним боротися нарівні: це наша мета на майбутнє. Щодо сьогодні, я б сказав, що це була гарна гонка для нас. Ми добре впоралися зі стратегією переходу з Soft на Hard з однією зупинкою. Мені не вдалося отримати жодної вигоди від віртуальної машини безпеки. Іноді ситуація в гонці складається на твою користь, іноді проти тебе, так трапляється! Я радий, що ми завершили сезон із позитивним результатом. Дякуємо всім в Енстоуні та Вірі за напружену роботу протягом усього сезону. Ми продовжимо атакувати!».

Фернандо Алонсо, стартував 11-м, фінішував 8-м:

Фернандо Алонсо, стартував 12-м, фінішував 9-м:

«Це були веселі перегони, і було цікаво спостерігати, як боротьба за чемпіонство тривала до останнього кола. Щодо нас, я стартував на шинах Hard, і цього разу нам вдалося скористатися машиною безпеки. Мені сподобалися боротися з Alpha Tauri, а подвійні очки для команди – гарний результат для Alpine. Цього вікенду ми були не настільки конкурентоспроможні, але ми провели ще одну сильну гонку, так що це заслуга команди. Тепер можна переключитися на підготовку до наступного року та продуктивно провести зимову перерву. Я також хотів би привітати Макса Ферстаппена із завоюванням титулу. Те, що він виграв трофей, було лише питанням часу, і хоча в сьогоднішніх інцидентах було трохи удачі, я вважаю, що він заслужено став чемпіоном».

Лоран Россі, генеральний директор Alpine:

Лоран Россі, генеральний директор Alpine:

«По-перше, вітаємо Макса Ферстаппена, Red Bull Racing, Льюїса Хемілтона та Mercedes із фантастичним фіналом сезону. Це було блискуче завершення захоплюючого року у Формулі-1 та чудова реклама того, в якому захоплюючому виді спорту ми маємо честь виступати. Драма, яку вони створили сьогодні, лише спонукала наше бажання включитися у боротьбу за перемогу та титули у найближчому майбутньому. Така наша мета, і ми продовжимо працювати заради її досягнення. Наша сьогоднішня гонка стала гідним завершенням цього сезону, що дуже запам'ятовується. І Фернандо, і Естебан наполегливо боролися і намагалися заробити очки. Дякуємо їм, нашим стратегам, механікам і всім на базах в Енстоуні та Вірі, хто зробив свій внесок в успіх і гарантував п'яте місце у Кубку конструкторів. Я сподіваюся, всі у команді насолодяться різдвяними канікулами, тоді як ми стежитимемо за майбутніми можливостями, які відкривають зміни у регламенті у 2022 році. Дякуємо всім по обидва боки Ла-Маншу за відмінний сезон, прикрашений незабутніми гонками, включаючи подіум Фернандо та перемогу Естебана. Ми хочемо, щоб ми мали більше приємних спогадів, і ми збережемо мотивацію для досягнення наших цілей».