Alpine F1 Team здобула очки на Гран-прі Бельгії

Команда Alpine F1 Team набрала три очки на перерваному дощем Гран-прі Бельгії. Естебан Окон посів сьоме місце, проїхавши всього три кола за автомобілем безпеки. Фернандо фінішував одинадцятим за межами очкової зони.

Alpine F1 Team здобула очки на Гран-прі Бельгії

Alpine F1 Team здобула очки на Гран-прі Бельгії

За підсумками кваліфікації, яка пройшла під дощем, Естебан мав стартувати восьмим, а Фернандо - дванадцятим, але обидва пілоти піднялися на одну позицію через інцидент Серхіо Переса на установчому колі.

 

Через безперервний дощ в Спа тестове коло за автомобілем безпеки почалося о 15:25 за місцевим часом. Умови були визнані небезпечними, оголосили червоні прапори. Дощ почав вщухати, гонка відновилася о 18:17 знову за автомобілем безпеки. Після двох кіл Гран-прі був завершений червоним прапором, пілоти отримали половину очок.

Естебан Окон, стартував 8-м, фінішував 7-м:

Естебан Окон, стартував 16-м, фінішував 13-м:

«Перш за все, співчуваю всім фанатам, присутнім сьогодні на трасі. Дякуємо їм за терпіння та ентузіазм в очікуванні всього дня, щоб побачити хоча б якусь активність. На жаль, сьогодні це було неможливо через дощ, безпека - наш головний пріоритет. Було прийнято вірне рішення зупинити гонку, тому слід віддати належне FIA і Майклу Масі за те, що вони зробили все, що було в їх силах. Умови були дійсно складними, основна проблема - відсутність видимості. Сьогодні ми набрали три очки і тепер чекаємо Зандворт, де, сподіваємося, погода буде кращою».

Фернандо Алонсо, стартував 12-м, фінішував 11-м:

Фернандо Алонсо, стартував 12-м, фінішував 11-м:

«Зупинити гонку в умовах, що склалися було вірним рішенням. Але мені здається дивним, що в ці вихідні присуджуються очки. На трасі постійно були червоні прапори, всі три кола ми проїхали за автомобілем безпеки, так що гонкою це назвати не можна. Всі учасники намагалися з усіх сил, так що ніхто не винен, але прикро. Незважаючи на все це, глядачі були чудові всі вихідні, і було приємно бачити їх знову, незважаючи на погоду».

Марцін Будковські, виконавчий директор:

Марцін Будковські, виконавчий директор:

«Шкода, що ми не змогли провести гонку, особливо на такій чудовій трасі. FIA і Формула-1 намагалися зробити все, щоб гонка почалася, але дощ не припинявся. У таких ситуаціях безпека завжди на першому місці, і наші пілоти підтвердили по радіо під час кіл за автомобілем безпеки, що проводити гонку небезпечно через відсутність видимості. Було прийнято правильне рішення перервати гонку. Дякуємо вболівальникам за те, що залишалися на трибунах весь день і за їх фантастичну підтримку все вихідні. Ми вирушаємо в Зандворт і з нетерпінням чекаємо можливості випробувати нову захоплюючу трасу ».