Команда Alpine F1 піднялася на подіум після сенсаційних спільних зусиль у Катарі

Команда Alpine F1 виборола місце на подіумі на першому Гран-прі Катару завдяки видатному виступу Фернандо Алонсо. Дворазовий чемпіон світу фінішував третім – це його перший подіум з Гран-прі Угорщини 2014 року. Естебан Окон також зробив великий внесок у командний результат, посівши п'яте місце на фініші.

Alt Image C29

Команда Alpine F1 піднялася на подіум після сенсаційних спільних зусиль у Катарі

Фернандо стартував третім після штрафів Макса Ферстаппена та Валттері Боттаса, отриманих за підсумками кваліфікації. На старті він випередив П'єра Гаслі у боротьбі за друге місце, але через кілька кіл його випередив Ферстаппен. У другій половині гонки Фернандо поступився третім місцем Серхіо Пересу, але після другого піт-стопу мексиканця Фернандо повернув позицію. Пізній віртуальний автомобіль безпеки дав йому стільки, скільки потрібно було, щоб зберегти місце на подіумі - другому призовому місці для команди Alpine F1 цього сезону і 98-му в кар'єрі Фернандо.

Естебан піднявся на чотири позиції щодо стартової позиції і фінішував п'ятим у перегонах, насичених змаганнями. Як і Фернандо, француз добре стартував та прорвався на шосте місце. У середині гонки йому довелося поступитися позицією Пересу, але пізніше він повернувся на п'яте місце після піт-стопів інших пілотів. Потім він добре зіграв на команду, захищаючись від атак суперників, щоб зберегти позицію Фернандо.

Вражаючий фініш у подвійних очках зміцнює п'яте місце команди Alpine F1 у Кубку конструкторів, за два етапи до кінця сезону відрив від найближчого переслідувача складає 25 очок.

Естебан Окон, стартував 9-м, фінішував 5-м:

Естебан Окон, стартував 19-м, фінішував 13-м:

«Відмінна гонка для команди, і я дуже задоволений, що фінішував п'ятим після старту з дев'ятого місця. Після гарного старту мені вдалося випередити Карлоса [Сайнса] та Юкі [Цуноду]. Я спробував повернути Фернандо борг за його допомогу в Будапешті, питав команду, чи можу допомогти із захистом від Переса. Він їхав на свіжих шинах, боротися з ним було непросто, але я зробив усе, що міг. Сьогоднішній результат для нас майже перемога. Усі в команді заслуговують найвищої оцінки за ці фантастичні зусилля. Двадцять п'ять очок переваги над Alpha Tauri надають впевненості перед двома останніми перегонами року!

Фернандо Алонсо, стартував 3-м, фінішував 3-м:

Фернандо Алонсо, стартував 12-м, фінішував 9-м:

“Фантастичні відчуття, чудово знову опинитися на подіумі. Ми заслужили цей результат як команда, сім років потому, як я минулого разу фінішував у трійці. Сподіваюся, нам більше не доведеться чекати так довго! Ми пішли на ризик, вибравши стратегію з одним піт-стопом, але вона спрацювала. У нас був гарний темп, і, незважаючи на те, що Перес наздогнав нас наприкінці, відрив був достатнім, щоб утримати його позаду. Естебан чудово впорався із завданням, і наші піт-стопи були чудові, вся команда чудово спрацювала. Мені сподобалася траса, і машина весь вікенд поводилася чудово, так що мені кортить повернутися сюди. Сьогодні було досить багато боротьби та обгонів, у чому ми не були впевнені на початку вікенду. Зрештою, все склалося ідеально для нас, ми здобули багато очок для Кубка конструкторів, тому тепер у нас є гарна перевага перед Alpha Tauri перед двома фінальними гонками”.

Лоран Россі, генеральний директор Alpine:

Лоран Россі, генеральний директор Alpine:

“Фантастичний результат для команди. По-перше, мої вітання Фернандо з подіумом. Він став для нього першим з моменту повернення до команди, і, мушу сказати, що це по-справжньому заслужений результат за підсумками напруженої роботи цього сезону. Ми знали, що сьогодні ми матимемо шанс – кількох гонщиків оштрафували, що дозволило йому зайняти відмінну стартову позицію. Далі все залежало від його роботи на трасі та від дій команди, яка розробила чудову стратегію та бездоганно провела піт-стоп. Всі ці елементи збіглися, в результаті ми заслужено заробили наш другий подіум у сезоні. Потрібно відзначити не менш вражаючий виступ Естебана, який фінішував п'ятим. Він чудово стартував, що дало йому чудову нагоду боротися за гарні очки. Також він виграв тому, що інші машини двічі зупинялися для зміни шин. Естебан зберігав холоднокровність, захищаючи свою позицію в кінці гонки, і в результаті заробив дуже важливі для команди десять очок. Враховуючи сьогоднішній результат, ми зберігаємо п'яте місце і наростили відрив від Alpha Tauri до 25 очок перед двома етапами, що залишилися. Хоча це гарна перевага, ми не збираємось забігати надто далеко вперед. Попереду дві гонки, і, як ми знаємо, у Формулі 1 може статися все, що завгодно. Ми прагнемо, щоб наші результати були стабільнішими цього сезону – заробили очки в 18 гонках з 20 – щоб до кінця року міцно закріпитися на п'ятій позиції».