Окон фінішував за одне місце від подіуму на Гран-прі Саудівської Аравії

Команда Alpine F1 полишає перше в історії Гран-прі Саудівської Аравії з 12 очками. Естебан Окон був дуже близький до свого другого подіуму в сезоні, але в результаті фінішував четвертим у гонці на 50 кіл, програвши на останній прямій Mercedes Валттері Боттаса. Для Фернандо Алонсо перегони пройшли напружено, він фінішував тринадцятим.

Alt Image C29

Окон фінішував за одне місце від подіуму на Гран-прі Саудівської Аравії

Команда Alpine F1 полишає перше в історії Гран-прі Саудівської Аравії з 12 очками. Естебан Окон був дуже близький до свого другого подіуму в сезоні, але в результаті фінішував четвертим у гонці на 50 кіл, програвши на останній прямій Mercedes Валттері Боттаса. Для Фернандо Алонсо перегони пройшли напружено, він фінішував тринадцятим.
Зміцнивши п'яту позицію у Кубку конструкторів – Alpine F1 випереджає Alpha Tauri на 29 очок – команда вирушає на фінальний етап сезону 2021 року Чемпіонату світу FIA Формула-1.
Естебан і Фернандо впевнено розпочали гонку: під час першого кола обидва піднялися на дві позиції, посівши сьоме та одинадцяте місця відповідно. Незабаром Фернандо приєднався до Естебана у першій десятці, обігнавши Антоніо Джовінацці у першому повороті.

Фернандо не зміг утримати позицію через перевагу, яку DRS давала суперникам, і спустився на тринадцяте місце. Під автомобілем безпеки, який виїхав на трасу через інцидент з Міком Шумахером, Фернандо провів перший піт-стоп та встановив шини Hard.
Незабаром після цього було піднято червоний прапор, тому перевага зупинки Фернандо була втрачена. Естебан піднявся на четверте місце, інші машини скористалися ситуацією та здійснили піт-стоп.
Перегони відновилися після невеликої затримки. На рестарті Естебану вдалося прорватися до другого місця, поки два головні супротивники боролися один з одним у першому та другому поворотах. Потім за трійкою лідерів почався хаос: сталося кілька інцидентів, які призвели до ще одного червоного прапора, необхідного для прибирання безлічі уламків машин із траси.
Перед другим рестартом було оголошено, що Естебан стартує першим, оскільки Red Bull має повернути позицію Mercedes через попередній інцидент із обгоном. На рестарті Естебан боровся з Хемілтоном та Ферстаппеном, але у підсумку спустився на третє місце.
Фернандо провів залишок гонки на тринадцятому місці і не зміг досягти великого прогресу, оскільки під час другого піт-стопу він змінив шини на Soft.
Естебан впевнено йшов третім і демонстрував гарний темп, що дозволяє зберігати комфортну дистанцію від McLaren Даніеля Ріккардо. Потім Валттер Боттас обігнав Ріккардо і провів заключний етап гонки, переслідуючи Естебана. Але, незважаючи на всі зусилля та оборону, Боттас випередив Естебана на фінішній прямій. Це найкращий результат для француза після липневого Гран-прі Угорщини, який додає цінні очки до загального заліку команди.

Естебан Окон, стартував 9-м, фінішував 4-м:

Естебан Окон, стартував 19-м, фінішував 13-м:

«Я виклався на повну сьогодні. Боєць усередині мене розчарований тим, що упустив подіум на такій короткій дистанції, але я дуже пишаюся всією командою. Ми досягли визначних результатів, посіли четверте місце та заробили ще 12 очок для Чемпіонату. Ми приймали вірні рішення у гонці, робили все, що могли, і в потрібні моменти на трасі та за стратегією – це дало нам добрі шанси заробити багато очок. Було досить весело стартувати з поул-позиції – я не робив цього з 2015 року у GP3 – але я розумів, що не зможу боротися з Льюїсом та Максом. Проте сьогодні ми використовували всі можливості і можемо їхати звідси з високо піднятою головою. Ми вирушаємо в Абу-Дабі охоче завершити сезон з гарним результатом і скористаємося будь-якою можливістю, яка може з'явитися».

Фернандо Алонсо, стартував 13-м, фінішував 13-м:

Фернандо Алонсо, стартував 12-м, фінішував 9-м:

«Божевільна гонка. Коли було піднято перший червоний прапор, я подумав, що гонка для нас закінчилася. Перед цим я провів піт-стоп, займав хорошу позицію і міг потенційно розраховувати на п'яте або шосте місце. Але нам не пощастило, гонку зупинили. Щоразу, коли з'являлися червоні прапори чи щось подібне, ситуація складалася проти нас. Також я думаю, що було небезпечно їхати серед уламків без автомобіля безпеки. Добре, що нічого не сталося. Сьогодні ми набрали гарні очки завдяки Естебану, але ми маємо бути впевненими у своїх силах до етапу в Абу-Дабі, щоб завершити сезон на гарному рівні».

Марцін Будковськи, виконуючий директор:

Лоран Россі, генеральний директор Alpine:

 «Зароблені сьогодні очки допомогли зміцнитися на п'ятому місці в Чемпіонаті... та все одно прикро! Яку гонку провів Естебан - він чудово пілотував, і тільки на самому фініші його зміг випередити суперник на швидшій машині. Естебан чудово стартував, відіграв дві позиції на першому колі, а потім зберігав темп до першої зупинки перегонів. Ми вирішили покликати Фернандо на піт-стоп під час автомобіля безпеки, оскільки не припускали, що гонка буде зупинена червоним прапором, і це поставило під загрозу його гонку, оскільки він не міг повернутись до очків. Ми не зупинили Естебана, щоб зберегти його гарну позицію на трасі, яка перетворилася навіть на поул-позицію на другому рестарті. Він чудово провів гонку і сьогодні справді заслужив подіум. Прикро упустити позицію за кілька метрів до фінішу, особливо якщо врахувати, що після гонки ми виявили пошкодження днища, яке сталося на 48-му колі – через це він гаяв час. Факт нашого розчарування четвертим місцем свідчить, наскільки сильні перегони провела команда. Після двох дуже хороших етапів для команди ми прагнемо високого результату в Абу-Дабі».