Запасні частини гальмівної системи

{wording.youtubeCookieError}

Гальмівна система

Гальмівна система разом із шинами та підвіскою формує «трикутник безпеки» Вашого авто. Регулярна перевірка та контроль зношення запчастин гальмівної системи забезпечують керованість авто, легкість керування та Ваш комфорт у дорозі.

Alt Image C29

Запчастини гальмівної системи:

Гальмівна система Renault забезпечує зупинку, вповільнення, затримку авто в нерухомому стані. 

 

Основні компоненти гальм:

 

Гальмівні колодки – важлива складова системи. Колодки мають прямий контакт з дисками, тому саме вони відповідають за зупинку транспортного засобу. Термін їх використання залежить від виду, характеристик колодок, особливостей експлуатації авто, якості доріг.

 

Гальмівні диски – частина коліс, до якої прилягають гальмівні колодки. Одна колодка знаходиться з зовнішнього боку, інша – з внутрішнього. Під час стиснення виникає тертя, яке призводить до гальмування – уповільнення руху або зупинки.

 

Гальмівна рідина – знаходиться в гідравлічному гальмівному контурі. Вона передає зусилля з педалі гальма на гальма авто.

 

Також до гальмівної системи належать гнучкі гальмівні шланги, гальмівні троси, гальмівні циліндри - головний та робочі. В залежності від моделі авто, задній гальмівний механізм може бути дисковим - як на передніх колесах, або барабанним – гальмівні барабани і барабанні колодки замість дисків і дискових колодок.

 

Запчастини гальмівної системи зношуються дуже швидко. Це пов’язано з інтенсивністю використання гальм у процесі експлуатації авто.

Результати випробування гальмування зі 100 км/год. до 0 км/год. з постійним тиском на педаль

Ознаки зношення та порушення у роботі гальмівної системи:

  • Педаль розбалансована – відчувається вібрація, вільний хід або ж, навпаки, потрібно докладати зусиль для натиску. Можлива причина розбалансування – несправність гідравлічного ланцюга, супортів гальм, гальмівних циліндрів, магістралі або підсилювача гальм.
  • Помітно збільшився гальмівний шлях, присутній клин гальмівної педалі.
  • Блокування гальм свідчить про проблеми з дисками, барабанами, вказує на наявність пошкодження деталі гальмівної системи.
  • Недостатнє зчеплення з дорожнім покриттям, авто під час гальмування відхиляється вбік. Можлива причина – затиснення колісного циліндра або супорта.
  • Чому скриплять гальма на Renault? Можлива причина: притирання нових колодок, тоді невдовзі скрип мине. Або це - перегрів гальм при інтенсивному русі, коли різкі прискорення чергуються з різким гальмуванням.

 

Наявність однієї з ознак порушення роботи гальмівної системи означає, що потрібно звернутися до сервісного центру Renault. Але все ж краще своєчасно проводити обслуговування, щоб запобігти виникненню несправності. Гальмівні колодки та диски потребують перевірки та заміни, перш ніж рівень зношеності буде критичним. Гальмівну рідину потрібно заміняти раз на три роки або після 90 тисяч кілометрів пробігу.

корисні посилання

Додаткові послуги

Діагностика

сервісні послуги

Діагностика від Renault

дізнайтеся більше
Калькулятор ТО

корисні посилання

Калькулятор ТО

розрахувати вартість