• Президент-генеральний директор Групи Renault Карлос Гон презентував нову спортивну стратегію Renault, головне місце в якій займають Renault Sport з підрозділами Renault Sport Racing і Renault Sport Cars.
• Renault Sport Racing буде опікуватися гоночною діяльністю компанії, включаючи роботу тільки що сформованої команди Renault Sport Formula One Team, а також команди Формули-Е - e.dams Renault.
• Renault Sport Cars буде розвивати спортивну лінійку автомобілів Renault Sport.

RENAULT SPORT

На прес-конференції, яка пройшла 3 лютого в Техноцентрі Renault в Гіанкурі, Президент-генеральний директор Групи Renault Карлос Гон презентував нову спортивну стратегію Renault. Тепер Renault Sport матиме два підрозділи: Renault Sport Racing іRenault Sport Cars.

Renault Sport Racing займається спортивною діяльністю Renault, включаючи роботу команд Renault Sport Formula One Team і e.dams Renault, а також серій Formula Renault 2.0, Renault Sport R.S.01 Trophy та інших ралійних програм, і перегонів не заводських команд. В розпорядження Renault Sport Racing перейдуть два спортивних центри Renault - в Енстоні (Великобританія) і Вірі-Шатійон (Франція).

Renault Sport Cars (раніше Renault Sport Technologies) буде займатися розвитком і реалізацією автомобільної лінійки Renault Sport, яка цінується в усьому світі завдяки спортивним хетчбекам Megane R.S. і Clio R.S., а також економічним і доступним автомобілям класу GT, включаючи Megane GT. Renault Sport буде нарощувати інвестиції в науково-дослідні розробки, розширювати міжнародну присутність і модельну лінійку, а також зміцнювати імідж марки.

Renault Sport Racing і Renault Sport Cars будуть тісно співпрацювати для отримання максимального результату. Першою «демонстрацією» партнерства стане Гран-прі Монако 29 травня.

Пан Гон зазначив: «Автоспорт приваблює як ентузіастів, так і простих автолюбителів. Формула-1 стане важливою частиною нашої програми по зростанню популярності автомобілів Renault, особливо на ринках, де компанія тільки робить перші кроки.

Етапи Формули-1 проходять по всьому світу протягом усього року і покликані демонструвати наші досягнення в машинобудуванні, аеродинаміці, розробці нових матеріалів, а також технології турбонаддування, рекуперації енергії і скорочення витрати палива.

Ми сподіваємося, що наша прихильність до автоспорту вплине на продажі Renault Sport. Ми продовжимо розвивати технології, які згодом будуть використовуватися і в комерційних продуктах. Наша зростаюча увага до автоспорту є основою стратегії марки Renault і її технічного розвитку».

 

ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА


Карлос Гон стане головою наглядової ради, яка буде стежити за узгодженням діяльності підрозділу Renault Sport з корпоративними цілями і вимогами Групи Renault. Президентом Renault Sport Racing стане Жером Столль (Jérôme Stoll), допомагати йому в ролі керуючого директора буде Сиріл Абітебуль (Cyril Abiteboul). Керуючим директором Renault Sport Cars стане Патріс Ратті (Patrice Ratti). Фредерік Вассьор (Frédéric Vasseur) приєднається до команди Renault Sport в якості гоночного директора і буде займатися спортивними і технічними питаннями. Гійом Буассо (Guillaume Boisseau), директор Групи Renault з брендів, очолить маркетинговий напрямок і буде забезпечувати узгодження гоночних програм з маркетинговою стратегією Renault. Центром спортивної діяльності стане щойно створена команда Renault Sport Formula One Team. Новий болід складається з шасі Renault R.S.16, яке розробляється і виробляється в Енстоні, а силова установка Renault R.E.16 як і раніше буде випускатися в Вірі-Шатійон.

У команді Формули-1 також було зроблено ряд важливих призначень: Боб Белл (Bob Bell) став технічним директором команди, він буде керувати роботою технічного директора по шасі Ніка Честера (Nick Chester) і технічного директора по двигунах Ремі Таффена (Rémi Taffin). Пілотами команди Renault Sport Formula One Team затверджені Кевін Магнуссен (Kevin Magnussen) і Джоліон Палмер (Jolyon Palmer), допомагати їм буде Естебан Окон (Esteban Ocon) в якості третього і резервного пілота команди.

 

ПАРТНЕРИ RENAULT

Член Альянсу Renault-Nissan, компанія Infiniti, продовжить співпрацювати з Renault у Формулі-1. Вона розширить свою участь в рамках спеціальної конструкторської програми по розробці другого покоління систем рекуперації енергії (ERS) для силової установки боліда. Ці технології будуть надалі застосовуватися в автомобілях Альянсу Renault-Nissan. Total і Renault поглиблять чинне партнерство, представивши розширену лінійку продуктів, розроблених спеціально для команди Renault Sport Formula One Team. Renault оголосила про укладення партнерських відносин з іншими престижними марками, включаючи виробника годинників класу «люкс» Bell & Ross і розробників інноваційних аудіосистем Devialet. Renault також продовжить співпрацю з поточними партнерами команди Формули-1, включаючи Microsoft і EMC. Renault продовжить працювати з Gravity Motorsports, афілійованою компанією Genii Capital Group, яка збереже за собою неконтрольний пакет акцій в команді Формули-1. Genii і Gravity доклали великих зусиль, щоб зберегти команду в дуже складний для неї період, і Renault відзначає цей внесок в проект, залишаючи Жерара Лопеса (Gerard Lopez) в якості директора команди без виконавчих функцій.

 

RENAULT SPORT RACING

Підрозділ Renault Sport Technologies, що займається гонками заводських команд, переходить під прапор Renault Sport Racing, а його керівником залишиться Жан-Паскаль Дос (Jean-Pascal Dauce). Нова структура дозволить Renault ефективніше працювати з різними спортивними серіями, в яких компанія бере участь - від ралі на Clio R3T до ралі-рейдів і кільцевих гонок автомобілів одного виробника, включаючи Кубок Clio і Renault Sport R.S.01 Trophy. Renault також продовжить організовувати свій чемпіонат одномісних болідів Formula Renault 2.0. Більше 45 років ця серія давала можливість перспективним пілотам і майбутнім чемпіонам прийти в автоспорт і досягти успіху. На сьогоднішній день близько 60% діючих пілотів Формули-1 пройшли школу Formula Renault. Renault братиме участь в чемпіонаті Формула-E під керівництвом Renault Sport Racing. Renault планує співпрацювати з цією серією та командою e.dams Renault принаймні до четвертого сезону. Renault Sport Racing буде розробляти і поставляти команді весь силовий привід, включаючи коробку передач та електромотор. Команда ставить перед собою амбітні цілі - виграти Чемпіонат пілотів і Кубок конструкторів.


АКАДЕМІЯ RENAULT SPORT


На зустрічі було офіційно оголошено про відкриття Академії Renault Sport, яка буде займатися пошуком нових талантів для Формули-1 і разом з регіональними підрозділами Renault буде активно підтримувати місцевих пілотів.