Renault-Nissan та Microsoft уклали партнерську угоду для наближення майбутнього автономного управління.

Компанії підписали глобальний багаторічний договір про роботу над новими технологіями наступного покоління.

Париж, Франція/Редмонд, Вашингтон, США (26 вересня 2016 р.) - Альянс Renault-Nissan і корпорація Microsoft підписали глобальний багаторічний договір про партнерство в рамках роботи над технологіями нового покоління з метою популяризації автомобілів, підключених до мережі Інтернет в усьому світі.

Компанії будуть займатися розробкою послуг наступного покоління для автомобілів, оснащених технологією Microsoft Azure - однією з інтелектуальних інтегрованих хмарних служб компанії. Нові послуги покликані дарувати покупцям більше задоволення від керування завдяки просунутій навігаційній системі, передовим можливостям технічного обслуговування (на основі прогнозу запасу надійності), автомобілеорієнтованого сервісу, дистанційного моніторингу стану автомобіля, а також зовнішній мобільній взаємодії і бездротовим оновленням.

«Автомобіль стає все більш інтегрованим в мережу Інтернет, розумним і персоналізованим, - сказав Огі Редзіч (Ogi Redzic), старший віце-президент Альянсу з нових технологій. - Партнерство з Microsoft дозволить нам прискорити розвиток супутніх ключових технологій, необхідних для здійснення бажаних покупцями прогнозів, а також дозволить створити нові технології, про які годі й було мріяти. Ми прагнемо надавати технології нової мобільності для кожного на основі єдиної глобальної платформи».

Renault-Nissan є ініціатором оснащення серійних автомобілів масового сегменту системами автономного управління та функціональними можливостями мобільного підключення до мережі Інтернет за доступними цінами. Альянс прагне розвивати технології і функціональні можливості мобільного підключення, щоб до 2020 року були запущені більше 10 моделей автомобілів з системою автономного управління, які б мали послуги, що дозволяють максимально ефективно використовувати вільний час в поїздках.

Renault-Nissan продовжує розвивати і запускати нові послуги та програми, що дозволяють людям залишатися на зв'язку з роботою, розвагами і соціальними мережами, і пропонує автомобілеорієнтований сервіс, який спростить взаємодію з автомобілем завдяки збору даних про його використання, віддаленому доступу, віддаленій діагностиці та профілактичному технічному обслуговуванню.

Microsoft Azure пропонує безпечну глобальну хмарну платформу з безмежним охопленням, що дозволяє Renault-Nissan пропонувати свої послуги численним покупцям по всьому світу.

Зокрема Renault-Nissan обрав Azure за його безпеку на корпоративному рівні і за неухильну відповідність Microsoft зазначеним вимогам. Крім того, Azure підтримує чимало операційних систем, мов і інструментів програмування, забезпечуючи гнучкість і можливість вибору при побудові загальної платформи Renault-Nissan, послугами якої зможуть користуватися обидва бренди, що входять до Альянсу.

«Хоча розвиток технології автомобілів, підключених до мережі Інтернет, знаходиться тільки на початку свого шляху, ми віримо, що ця ідея має потенціал для радикальних змін в галузі. Ми вступаємо в партнерські відносини, щоб прискорити розвиток мобільних і хмарних стратегій Renault-Nissan і подарувати нові технології покупцям, - сказав Жан-Філіп Куртуа (Jean-Philippe Courtois), виконавчий віце-президент і президент з глобальних продажів, маркетингу і операційної діяльності Microsoft. - Renault-Nissan є винятковим партнером завдяки своєму всесвітньому охопленню і широкій комерційній пропозиції, яка дозволяє донести абсолютно нові мобільні та цифрові технології до величезної кількості людей. Ця співпраця приведе до створення нового стандарту автомобілів, підключених до мережі Інтернет».

Наголос на технології нового покоління

Партнерство прискорить розвиток кращих в своїй категорії інформаційно-розважальних і географічно прив'язаних сервісів, до функцій яких входять:

- персоналізація і захист налаштувань

Користувачі зможуть індивідуалізувати свої настройки, знаючи, що їх дані захищені, і що у них є можливість передавати настройки з одного автомобіля на інший, а також блокувати їх і відключати передачу. За рахунок впровадження в автомобіль технологій, спрямованих на зручність водія, процес курування стає персоналізованим і дозволяє використовувати такі функції, як рекомендації маршруту, що власноруч налаштовуються, і просунута навігація.

- забезпечення продуктивності

В результаті співдружності Microsoft і Альянсу Renault-Nissan автомобіль стане більш продуктивним, що дозволить зробити час щоденної поїздки корисним за рахунок використання цифрових технологій, що застосовуються на робочому місці і в повсякденному житті.

- забезпечення доступу до бездротових оновлень

Користувачі зможуть завантажувати бездротові оновлення - наприклад, програмне заперечення  автономного управління або додаток для запобігання зіткнень.

- допомога в комунікації користувачів

Споживачі зможуть з легкістю перевірити і розрахувати приблизний час свого приїзду, або ж попередити друзів про зміну планів. Вони отримають можливість автоматично оплачувати паркування або проїзд по платних дорогах, не лишаючи салон автомобіля.

- відслідковування автомобіля на відстані

Власники автомобілів зможуть відстежувати місце розташування транспортного засобу, використовуючи мобільний телефон або ноутбук. Технологія дозволить довірити керування другу чи родичу, якому потрібен автомобіль, при цьому не передаючи ключів фізично. Користувачі зможуть скористатися мобільним додатком, який віддалено виявить автомобіль, увімкне зарядку або попереднє кондиціонування, а також відчинить і зачинить автомобіль.

- захист автомобіля

Спеціальне програмне забезпечення знайде вкрадений автомобіль і по можливості заблокує його. Технологія «геозонування» (geofencing) дозволить звести невидиму огорожу навколо автомобіля, яка відправить повідомлення, як тільки автомобіль подолає межі заздалегідь певної зони або дороги при в'їзді або виїзді.

- поліпшення досвіду володіння автомобілем

За рахунок збільшення можливостей підключення користувачі отримають доступ до сервісу передової автомобільної діагностики, що дозволяє автовиробникові надавати унікальні функціональні можливості. Збір даних фактичного користування автомобілем також допоможе інженерам поліпшити якість виробництва.

Про компанію Microsoft

Microsoft (Nasdaq "MSFT" @Microsoft) - це світовий лідер в сфері програмних платформ і виробництва програмного забезпечення для світу, орієнтованого на обчислення в хмарі і на мобільних пристроях, який бачить свою місію в тому, щоб дати можливість кожній людині і кожній організації на планеті досягти більшого.

Про Альянсі Renault-Nissan

Альянс Renault-Nissan - це стратегічне партнерство між компанією Renault, що розташована в Парижі, і компанією Nissan, що розташована в японському місті Йокогама, на частку яких припадає кожен десятий автомобіль, який продається в світі. Renault і Nissan, які є стратегічними партнерами з 1999 р., в 2015 р. продали 8,5 мільйонів автомобілів в майже 200 країнах. Альянс має стратегічні партнерства з німецькою компанією Daimler, китайською Dong Feng Motor і японською Mitsubishi Motors. Альянсу також належить контрольний пакет акцій в спільному підприємстві, що є мажоритарним акціонером АВТОВАЗу.